Etykiety

wtorek, 12 kwietnia 2016

Pory roku

Pory roku

Jak często zdarza wam się prowadzić przygodę, w której cały czas jest piękna pogoda? Ile razy wasza sesja rozgrywała się wiosną czy latem? Na pewno większość, a zimą i jesienią rzadziej. Ten post jest przypomnieniem dla mistrzów gry, że istnieją 4 pory roku, a nie 2 czy 3.
 Nie pamiętam, żebym uczestniczył w przygodzie, która toczyłaby się tylko jesienią, ba w ogóle nie pamiętam, aby ktokolwiek wspomniał kiedyś o jesieni. Sam przez 6 lat grania przeprowadziłem tylko jedną rozgrywkę, w której moi gracze przedzierali się przez kolorowy las, pełen łysych drzew.

Pamiętajcie, że każdą porą roku możecie oczarować swoich przyjaciół, jak i utrudnić im życie.
Wszelkie choroby czy wyziębienia mogą być spowodowane najzwyczajniej złą pogodą, i próbą długiego podróżowania, przez trudne tereny, które pod wpływem silnych jesiennych deszczy zmieniły się w istne bagno.

Tak samo zimą. Gracze mogą przechodzić przez zamarznięte jeziora, co może przyśpieszyć ich wędrówkę, a co jeżeli lód się załamie?
  Pamiętajcie jednak, że brak dobrych ubrań, czy rzadkie postoje na ogrzanie się nie pomogą im specjalnie.

Gdy pogoda się pogarsza możesz dodać elementy ważne dla bohaterów. Suszenie butów, płaszczów, budowa szałasów, tak, aby postacie nie zmokły na deszczu. Jest tego naprawdę dużo, nie będę podawał wszystkiego, bo to nie oto chodzi. Pragnę tylko uruchomić waszą wyobraźnię  J

Część z was po przeczytaniu tego postu pomyśli tak:
Oh god, czemu ja tracę na to czas?
A znajdą się tacy, którzy stwierdzą:

W sumie? Nigdy nie prowadziłem takiej rozgrywki, może już czas?

5 komentarzy:

 1. Czemu w poście dotyczącym prowadzenia przygód z akcją osadzoną na wiosnę/ w lecie straszysz skutkami złej pogody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę przeczytać jeszcze raz :) Post dotyczy prowadzenia przygód z akcją osadzoną we wszelkich porach roku. Nie straszę złą pogodą. Takie uwarunkowanie pogodowe jest twoim przyjacielem mistrzu gry :)

   Usuń
 2. Może po prostu jeszcze za mało grałeś/grałeś w niewielkim gronie? :)

  Dla przykładu, mój sandbox w LotFP na Szmaragdowej Wyspie - rozpoczęcie w październiku 1515, koniec... styczeń 1516? Dwie pory roku (w tym ta "niespotykana jesień"). Zapewne doszlibyśmy do wiosny, gdyby nie to iż kampania rozpadła się po 17. sesji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj jeszcze raz ;) Wspomniałem, że jesień jest po prostu porą roku, która rzadziej występuje w sesjach.

   Usuń
  2. Długa sesja :) A powiedz mi, czy twoi gracze podczas tej kampanii zmagali się z potężnymi wichurami, przedzierali się przez ogromne zaspy śniegu, albo "topili się" W lato?

   Usuń