Etykiety

piątek, 8 kwietnia 2016

Mini Gry

 Mini Gry
 Mini gierki
Twoi gracze szukają czegoś innego niż przeszukiwania lochów, pomagania magom, czy łapania przestępców? Chcieliby posiedzieć trochę w karczmie? Zagrać w karty, popić piwo, porzucać kośćmi?
Czasami się zdarza, że koledzy nie mają ochoty na ogromne przedsięwzięcie, i zwyczajnie chcą aby spotkanie było luźne.
Raz na sesji poprowadziłem historię zapożyczoną z gry “Wiedźmin 3”. Było to zadanie polegające na wygraniu turnieju gry w karty. Nie będę spoilerował, co wydarzyło się na nim. Jednak osoby, które przeszyły tą misję wiedzą, o co mi chodzi.
W przygodzie pojawia się karczma, która urządza zawody. Oprócz w karty możemy tam zagrać w wiele innych mini gierek. Powinny one być krótkie, tak, aby nie nudzić reszty graczy, jeśli pojedynczo biorą udział w wyzwaniach.

Karty – Jakaś runda w pokera? Kuku? Hmm, a może przyśpieszona rozgrywka w “Magic the gathering”, pomiędzy dwoma graczami? Jedna osoba odgrywa, przez moment bohatera niezależnego, a druga swoją postać.
Miejcie na uwadze, by wybrać odpowiednio długą grę. Zależy, czy macie ochotę na długą, grupową partyjkę pokera w fantastycznym klimacie, czy może raczej krótką rozgrywkę w makao. Ja swoim graczom kupiłem coś takiego.

Jedna rozgrywka to około, pół godziny, więc lekko zmieniłem zasady, wyrzuciłem kilka kart, i rozegranie skróciłem do 5 minut.
Siłowanie na rękę – rozgrywaliśmy to za pomocą swoich statystyk i kostek, choć można i normalnie się siłować.
 Całą rozgrywkę podzieliłem na 5 części. 


 Głównym założeniem gry jest doprowadzić swoją dłoń do punktu 5.Gracze rozpoczynają w punkcie 3 trzymając się tak jak przy normalnym siłowaniu. Udany test na siłę oznacza poruszenie się o jeden numer w stronę piątki. Rzut nieudany odsuwa nas od zwycięstwa. Remis jest wtedy, kiedy żadnemu z graczy nie wyszedł test, lub jeżeli obojgu się udał. Natomiast w drugim przypadku, jeżeli różnica pomiędzy wynikami jest duża, to wygrywa osoba z niższym wynikiem.
Picie alkoholu – W moich sesjach, są to rzuty, na odporność (każdy krasnolud ma duży bonus przy tych testach), połączone z ciekawymi opisami zachowania bohaterów pijących. Gra toczy się do 3 nieudanych testów. Jedna osoba pada na ziemię, po wypiciu. Zliczane są piwa, kolejki (zależy, co piliście) i wnioskuje jak bardzo postać przesadziła z alkoholem.
Kościany poker - najzwyklejsza rozgrywka w kościanego pokera. Ten rodzaj rozrywki pojawił się u mnie od wtedy, kiedy pierwszy raz zagrałem w pierwszego Wiedźmina.

To wszystko, jeżeli chodzi o moje gry w karczmach, jeżeli opracowaliście swoje, chciałbym abyście wypisali je w komentarzach. Tak, aby i inni mogli wprowadzić coś "innego" do swojej przygody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz