Etykiety

poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Gnębienie bohaterów

Ciekawa postać
Gnębiciel

 Patrząc na tytuł, nie chodzi mi tu o gnębienie graczy odbierając ich postaciom życia, lecz o bullying, taki, jaki jest spotykany w szkołach. Poproś graczy o wprowadzenie, lub sam wplącz w ich historię, postać, która za młodu dręczyła jednego z członków kompanii.

Rozwiązanie problemów z dzieciństwa może być bardzo ciekawym doświadczeniem. Co się stanie, jeżeli ów dręczyciel znowu zacznie znęcać się nad bohaterem. Jak on to zniesie? Czy poszuka pomocy, może zasztyletuje go w nocy? Ewentualnie wygra w dyskusji słownej, lub z przyjaciółmi nakopią mu w zad. Tu znowu otwiera się droga do niezliczonej ilości przygód, które można rozegrać ze znajomymi. Pamiętajcie jednak, żeby nie obrażać graczy. Obelgi rzucane w stronę postaci, nie powinny być bardzo mocne. Może to odbić się na psychice gracza. Jednak, jeżeli każdy z was ma do siebie dystans i nie będzie wam przeszkadzało obrażanie się na wzajem to nie widzę problemów.


Mg może jeszcze bardziej naplątać, jeżeli ich postacie trafią razem do drużyny. Zleceniodawca zatrudni dręczyciela i dręczonego do zadania. Co się wtedy stanie? Każdy gracz znosi inaczej takie sytuację, więc wam nie powiem, jednak sami się przekonacie.

2 komentarze: