Etykiety

środa, 27 kwietnia 2016

Biedni a bogaci

Biedni a bogaci

Części z was na pewno zdarzyło się ukazywać podczas rozgrywki, stosunek bogatych do biednych, i na odwrót, lecz na pewno odsetek moich czytelników tego nie zrobiła. Ten wpis jest właśnie dla nich.

W każdym uniwersum biedni i bogaci dogadują się inaczej. Jednak w większości, sfera, która nie ma co do garnka wrzucić, jest traktowana niczym kundle. Cóż z tym począć?

Jeżeli te zachowania te nie odnoszą się do BG, to stosunek ich do całej sytuacji jest nijaki. Jednak wprowadzając swoich graczy do danego świata, uniwersum, warto podkreślić, jakie stosunki mają do siebie grupa zamożna i biedna. Jest to coś co warto podkreślić, gdy gracze wjeżdżają do miasta. Powiedzmy że bohaterowie widzą szlachcica, który skopał jakiegoś żebraka, od tak dla zabawy.
Co w taki wypadku pomyślą gracze? Może niektórzy z nich zareagują, inny ominą szerokim łukiem, a jeszcze inni będą pogwizdywać. Gdy twoi gracze są szlachetni, i wiesz, że pomogli by osobie kopanej w potrzebie, to jest to dobry sposób na wprowadzenie jakiegoś mini questa odrywającego twoich przyjaciół od głównego zadania.

Nie ważne jak by ta przygoda potoczyła się dalej, jest to naprawdę ciekawe rozwinięcie.
Może rozpocznie się bójka na pięści, albo na miecze. Co jeżeli szlachcic wyśmieje twojego herosa, lub zainspirowany jego bohaterstwem zaprosi go do siebie na kolacje.

Wiem, że każdy z moich postów, nie przedstawia wszystkiego, co mógłbym napisać o danym aspekcie. Jednak nie potrzebujecie więcej, jeżeli chodzi o czytanie. Większość waszych pomysłów winna rodzić się w głowach, po przeczytaniu krótkiego wpisu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz